עדשות מגע קשות נושמות

Orthokeratology

4,524
עדשות מגע קשות נושמות

אם אתה סובל מאסטיגמציה, מקוצר או רוחק ראייה, אתה יכול להרכיב משקפיים, עדשות מגע, לעבור ניתוח לייזר, או שאתה יכול לנסות Orthokeratology. מכונה בנוסף - Ortho-K פרוצדורה המשתמשת בסדרת עדשות מגע RGP, (קשות נושמות), במטרה לשנות את העקמומיות המשטח הקדמי של הקרנית.
האופטומטריסט או רופא העיניים מודד את עקמומיות הקרנית ע"י מכשיר טופוגרפי. תהליך זה אינו כואב ונמשך כדקה אחת בלבד. לאחר המדידות מזמינים עדשות RGP לפי המדידה הרצויה. לאנשים שסובלים מקוצר ראייה, תהליך זה, במשך הזמן, ישטח את הקרנית, כלומר, יהפוך אותה לפחות קמורה. שלא כרגיל, עדשות אלו מורכבות 7 עד 8 שעות ביום למספר חודשים בלבד אחרי שהקרנית משיגה את הצורה הרצויה כדי להגיע לראייה אופטימלית, נדרש פחות זמן להרכיב את העדשות - מספר שעות מדי יומיים או שלושה.

המועמדים להתאמה

מחקרים בנושא הראו שאנשים הסובלים ממספר נמוך של 1 עד 4 דיופטר של קוצר ראייה, נמצאים בקבוצה בעלת הסיכוי הגבוה ביותר להצלחה. המטרה בטיפול זה, להביא את הפציינט לפחות לחדות ראייה של 9/6, למרות שבמקרים רבים ניתן לראות אנשים שהצליחו להשיג חדות ראייה של 6\6. שיטת טיפול זו מתאימה בכל גיל.

מי לא יכול להיות מועמד?

למרות שניתן לבצע תהליך זה בכל גיל, לא מומלץ לאנשים שסובלים מקוצר ראייה מעל 4 דיופטר או מאסטיגמציה גבוהה. הקבוצה השניה שייכת לאנשים שסובלים מקשיי הסתגלות לעדשות

כמה זמן מתמשך תהליך זה?

בגלל התקדמות הטכנולוגיה, ושיפור העדשות, ניתן להגיע לתוצאות טובות במהירות יחסית. שימוש בטכניקה הנקראת "האצת Ortho-K " ע"י איש מקצוע מיומן, יכולה לשנות את הראייה עד 3 דיופטריות תוך זמן קצר, למרות שתהליכים רגילים נמשכים כחצי שנה עד למצב של ראייה אופטימלית.

השלבים של Ortho-K

• עוברים בדיקה למדידת הקרנית.
• איש המקצוע מזמין עדשות RGP לפי המידה הרצויה.
• הפציינט מתחיל בשימוש ראשוני.
• לאחר ההסתגלות לעדשות, יש לבדוק בתדירות מסוימת ע'מ לקבוע את השינוי ולפי השינוי
• להזמין את העדשות החדשות.